BAJKA NA LEDU – 49. Zlatna pirueta Zagreba održana ovog vikenda

Zagrebačka ledena dvorana Doma sportova ugostila je od 8. do 10. prosinca 49. Zlatnu piruetu, najstarije međunarodno natjecanje u klizanju.

2016-12-12-photo-00000008smanjneo

Talijanska klizačica Carolina Kostner, bivša svjetska i europska prvakinja, nakon dvije i pol godine nenastupanja, vratila se svjetskom klizanju osvojivši Zlatnu piruetu sa 196,23 bodova ispred Ruskinje Elizavete Tuktamisheve, trenutne svjetske i europske prvakinje, koja je osvojila 192,03 bodova i još jedne ruske klizačice Alene Leonove sa 191,39 bodova.

Izraelski klizač i trenutni vice prvak Europe Aleksej Bychenko je osvojio zlato s 228,08 bodova, ispred kolege iz izraelske reprezentacije i svjetskog juniorskog prvaka Daniela Samohina s 226,1 bodova i Kanađanina Keegana Messinga s 223,30 bodova, dok je naš Nicholas Vrdoljak završio na 13. mjestu (172,30 bodova).
Zanimljivo je da se Bychenko prekrasno otklizanim slobodnim programom probio s četvrtog na prvo mjesto.

U konkurenciji sportskih parova zlato je osvojio ruski sportski par Nicole Della Monica i Matteo Guarise (180.60 bodova), za samo 0,16 bodova ispred ruskog klizačkog para Kristine Astakhove i Alexeija Rogonova (180,44 bodova), ali tek nakon prihvaćanja talijanske žalbe. Brončane medalje su s Ashley Cain i Timothy Leduc (172,18 bodova) otputovale u SAD.
Hrvatski par Lana Petranović i Antonio Laudelino Souza Kordeyru  uspio se plasirati na peto mjesto, s novim osobnim bodovnim rekordom (153,93).

Prekrasnom Revijom pobjednika zatvorena je 49. Zlatna pirueta pred više od 2500 gledatelja, a klizali su najbolji klizači natjecanja te mlade članice hrvatske reprezentacije Hana Kosić i Hana Cvijanović.