ŠPOGI OPET BRILJIRA – Gradsko finale srednjih škola u Dubravi

Kao i svake godine Športska gimnazija sudjeluje na završnici Prvenstva grada Zagreba za srednje škole. Natjecale su se ekipe u nogometu, košarci, rukometu i odbojci.
Naši su se sportaši odlično pokazali i ponovno obranili boje Športske gimnazije. Čak je šest ekipa osvojilo medalju, a od toga je četiri zlata.
Finala su se održala 22. i 29. ožujka 2017. u Športskoj dvorani Dubrava.

IMG_2754

MUŠKI RUKOMET
Već od samoga zagrijavanja vidjela se želja i motivacija za pobjedom. Iako u našu školu idu jako perspektivni i nadareni rukometaši, na nama je bilo dokazati da smo bolji te izboriti odlazak na Državno prvenstvo. Utakmica je započela vodstvom Športske gimnazije 4:1, a u daljnjem tijeku utakmice rezultat je bio 12:6. Utakmicu su predvodili naši igrači Danijel Vusić i Karpo Sirotić, a Ivan Panjan na golu nije dao igračima Treće gimnazije da smanje vodstvo Špogijevaca. Na krilima navijača treća gimnazija se uzdiže te na samom kraju utakmice dolazi na samo 2 gola razlike. Tada do izražaja dolazi smirenost i iskustvo naših igrača te na kraju utakmica završava 17:14 za Športsku gimnaziju.

Komentar voditelja: Branka Pavlić – „ Zadovoljna sam pokazanom igrom. Drago mi je da smo dobro otvorili utakmicu te stvorili veliku razliku. Zbog toga na kraju nismo imali većih problema. Moja očekivanja od Državnog natjecanja su igračka dominacija te medalja, a na nama je kakvog će sjaja biti.“

ŽENSKA KOŠARKA
Prije početka same utakmice znalo se da će ovo finale biti jako uzbudljivo i neizvjesno do samoga kraja. Dosta naših igračica igra sa svojim protivnicama u klubovima pa se mogla očekivati odlična utakmica. Tijekom prvog poluvremena nije se moglo vidjeti koja ekipa je dominantnija jer je razlika bila samo u par koševa. Na poluvremenu je rezlultat bio 16:10 za protivnika. U drugom poluvremenu činilo se da nemamo rješenja te nismo mogli nametnuti svoju igru. Utakmica završava rezultatom 36:28 za Treću gimnaziju. Bez obzira na poraz vjerujemo kako bi uz veću podršku navijača i malo više borbenosti rezultat ipak bio na našoj strani. Prostora za napredak uvijek ima, što imamo priliku dokazati već sljedeće godine.

Komentar igračica: Matea Tadić – „ Utakmica je bila teška, kako fizički tako i psihički. Naravno da smo žalosne zbog poraza, ali mislim da su cure dokazale da su ovom trenutku bolje. Ovo nam je samo poticaj za još više rada koji nam već iduće godine može osigurati odlazak na Državno prvenstvo. Htjela bih još zahvaliti svojim suigračicama na uvijek poticajnoj i veseloj atmosferi, na terenu i izvan njega.“

ŽENSKA ODBOJKA
Naše odbojkašice su se u borbi za zlato suočile sa učenicama 12. gimnazije, te u ne tako napetoj utakmici pobjedile oba seta i odnijele kući zlato. Nagradu za najbolju igračicu dobila je Ivona Josipović koja je svojom igrom odlično razigravala napadače.

Naša odbojkašice Marija Pavić i Karla Milinković dale su nam izjavu o tome kako su zadovoljne s odigranom utakmicom i što očekuju na ovogodišnjem Državnom prvenstvu koje će se održati u Poreču: „Utakmica je bila odlična. Ovo je bilo pravo finale kakvo smo trebali odigrati i prošle godine. Na državnom očekujemo minimalno prolazak u finale, ali mislim da imamo i velike šanse osvojiti titulu prvaka države.“

MUŠKA ODBOJKA
Nakon odlične utakmice djevojaka na teren su izašli naši odbojkaši koji si odličnu, ali vrlo napetu utakmicu odigrali protiv učenika Srednje škole Vladimira Preloga. Iako je prvi set bio tijesan, dečki su se u drugom setu probudili, te završili sa zlatom oko vrata. Nagradu za najboljeg igrača dobio je Tino Hanžić.

Izjavu nam je dao i Domagoj Nižić koji je rekao dojmove s utakmice i što očekuje na Državnom prvenstvu: „ Zadovoljni smo, možda smo malo više očekivali od same igre, ali s obzirom što smo jako puno izostajali zbog priprema za maturu te zbog toga nismo uspjeli odigrati najbolje što možemo. Ipak, pobjeda je tu i to je najbitnije. Važno je da smo nastavili dugogodišnju tradiciju, a to je da naša muška odbojkaška ekipa već više od deset godina nije izgubila nijedan set na završnici Prvenstva Zagreba. Na Državnom prvenstvu ćemo biti najbolji što možemo i nadamo se da ćemo ove godine osvojiti medalju.

Mentorica muške i ženske odbojkaške ekipe te profesorica talijanskog jezika Branka Pavlić rekla nam je svoje dojmove s utakmica i isto tako što očekuje od obje ekipe na Državnom prvenstvu: „Cure su bile odlične, sve je išlo po planu. Kod muške utakmice smo i očekivali da će biti napeto, ali iskustvo i potpora profesora Ivaniševića odnijeli su pobjedu na našu stranu. Na Državnom prvenstvu očekujemo žensko zlato, a od dečkiju da daju sve od sebe i konkuriraju znatno kvalitetnijim protivnicima.

ŽENSKI NOGOMET
Kao šećer na kraju naše nogometašice odigrale su odličnu utakmicu protiv Zdravstvenog učilišta, što dokazuje i rezultat 11:0. Cure su ponovno pokazale da su uvjerljivo najbolje, što se od njih očekuje i na Državnom prvenstvu.

Kratka izjava profesora Sitara, voditelja ženske nogometne ekipe: „Cure su odigrale vrhunsku utakmicu što se moglo vidjeti i iz rezultata. Sve je išlo po planu i nadamo se da će takav rezultat biti i na državnom u Poreču“

Nagradu za najboljeg strijelca dobila je Laura Štefanac i odlučila podijeliti s nama svoje dojmove: „Utakmica je prošla odlično, rezultat sve govori. Jako smo zadovoljne, kao ekipa smo vrlo složne i uvijek se držimo dogovora i plana. Što se tiče nagrade za najboljeg strijelca, nju nisam očekivala pošto sam atletičarka i nemam veze s nogometom, ali moj brat je nogometaš, pa vjerojatno imamo neke gene i žicu za nogomet. Naravno da sam zadovoljna jer je to lijepo priznanje. Hvala curama i profesoru što su mi to omogućili. “